• Panel klienta
 • Koszyk
 • Glenfiddich Grande Couronne 26

  Glenfiddich Grande Couronne 26
  16 kwietnia 2021

  Glenfiddich to najbardziej popularna whisky single malt na świecie. Swoją silną pozycję zawdzięcza wytrwałości Williama Granta i wielu pokoleń jego rodziny, która od 1887 roku prowadzi destylarnię w małym szkockim miasteczku regionu Speyside.

  Proces produkcji Grande Couronne to podróż przez smaki dwóch kultur, której pierwszy etap zaczyna się w Szkocji, w rodzinnej destylarni Glenfiddich w Dufftown. Tam, w beczkach wykonanych z europejskich oraz amerykańskich gatunków dębu, dojrzewała przez 24 lata nowa whisky single malt, a następnie przez kolejne dwa lata leżakowała w rzadko spotykanych beczkach po francuskim koniaku, zbierając słodkie nuty tego wykwintnego trunku. Dzięki starannie dobranemu procesowi dojrzewania, odzwierciedlającemu innowacyjne podejście marki do tradycyjnych rozwiązań, Grande Couronne stała się nowością, łączącą dobrze znany smak szkockiej whisky, przełamany unikalnym finiszem aksamitnych aromatów kremowej kawy, brązowego cukru i delikatnej przyprawy korzennej.

  Oprócz smaku, Glenfiddich Grande Couronne wyróżnia również bogaty design butelki. Opakowanie inspirowane sztuką renesansu stało się motywem przewodnim opowieści o 26-letnim single malt.
  Butelka ozdobiona jest niezwykle precyzyjnym złotym filigree, stworzonym we współpracy z francuskim artystą Jeanem-Charlesem Desevre. Zaprojektowany przez niego ornament to autorska interpretacja zderzenia dwóch światów – francuskiego i szkockiego – dominujących w historii Grande Couronne. Dodatkowo unikalność projektu podkreśla eleganckie, drewniane opakowanie, które w swojej wewnętrznej części skrywa renesansowy malunek, komponujący się z bursztynowym kolorem whisky.

  https://www.alkospotgdansk.pl/tag-produktu/26grande/