• Panel klienta
 • Koszyk
 • Beluga

  Beluga
  26 kwietnia 2021

  Historia

  Wódka Beluga produkowana jest przez JSC Synergy i jest w produkcji od 2002 roku, kiedy 13 grudnia z linii produkcyjnej w Mariinsk Distillery zjechało pierwszych 38 butelek. Historia tej destylarni sięga 113 lat. Została zbudowana w odległym rejonie Syberii, położonym na północ od Republiki Ałtaju, w mieście Mariinsk. To miasto położone jest w obwodzie kemerowskim na południowo-zachodniej Syberii. Destylarnia powstała w tym odległym rejonie Syberii z bardzo szczególnego powodu- syberyjskiej wody źródlanej Getreidemalz, która jest pobierana z warstwy wodonośnej 250 metrów pod ziemią. Uważa się, że specjalne właściwości tej wody (warstwa wodonośna zawiera kwarc) sprawiają, że jest ona idealna do wódki.

  Rodzaje:

  Noble

  Jest dwukrotnie destylowana, a następnie filtrowana przez piasek kwarcowy i srebrne płytki oraz liczącą 10,5 metra kolumnę wypełnioną węglem brzozowym. Przed rozlaniem do butelek leżakuje 30 dni w stalowych cysternach. Wyjątkowo łagodna i słodkawa w smaku, jedna z najlepszych wódek świata. Produkowana ze słodowanej pszenicy, z dodatkiem krystalicznej wody, ekstraktów ziołowych oraz dodatków smakowych wykorzystanych w niewielkich ilościach w procesie destylacji: miodu, wanilii i ostoprestu plamistego, który kojąco działa na wątrobę

  Allure

  To seria kolekcji wódek Beluga, stworzona na cześć drużyny końskiej gry w polo, która odniosła szereg zwycięstw w najważniejszych mistrzostwach świata. Beluga Allure to uosobienie arystokracji i szlachty tkwiącej w tym królewskim sporcie graniczącym ze sztuką. Edycję wyróżnia dodatek ekstraktu figowego i syropu klonowego, które sprawiają, że w aromacie wódki wyczuwalne są nuty słodkiego karmelu i świeżo pieczonego chleba.

  Transatlantic Racing

  To limitowana seria wódek Beluga, stworzona na cześć zespołu żeglarskiego, który brał udział i zdobywał wiele wspaniałych zwycięstw w najbardziej prestiżowych żeglarskich pucharach świata. Unikalna formuła, na której opiera się produkcja Beluga Transatlantic Racing, wymaga dodania tradycyjnego dla wódki Beluga słodu jęczmiennego, a jego oczyszczanie odbywa się poprzez przepuszczanie przez specjalny filtr bawełniany, co sprawia, że wódka jest delikatna w smaku, czysta i elegancka.

  Gold Line

  Beluga Gold Line to limitowana seria dla tych, którzy naprawdę cenią sobie luksus. Beluga Gold Line jest dostępna w limitowanej edycji z własnym numerem seryjnym na każdej butelce. Edycję Gold Line wyróżnia wynoszący 90 dni okres dojrzewania, pozwalający na pełniejsze przenikanie się ekstraktów z ryżu i różeńca górskiego z pięciokrotnie destylowaną bazą trunku. Słód wytwarzany jest wyłącznie metodą naturalnej fermentacji, czasochłonnej i kosztownej, w rejonie zachodniosyberyjskim. Szczególna i skomplikowana technologia produkcji owocuje uzyskaniem wódki o łagodnym i harmonijnym smaku. Uroczyście szlachetny smak tej wódki to efekt długich twórczych poszukiwań specjalistów.

  Hunting Herbal Noble Bitter

  To produkowany na Syberii bitter o niepowtarzalnym smaku. Powstaje dzięki starannie dobranym, ręcznie zbieranym, naturalnym składnikom oraz unikalnym technologiom produkcyjnym. Krystaliczna woda ze źródeł artezyjskich i specjalny słód gwarantują delikatną i harmonijną kompozycję. Składniki używane do produkcji, to piołun, anyż, kora dębu, orzeszki cedrowe, dziurawiec, pędy sosny, liście wiśni, chmiel, imbir i kolendra. Wybrane składniki uwydatniają nawzajem swoje walory, dzięki czemu powstaje wyrafinowany, delikatny, pikantno-gorzki smak.

   

  Hunting Berry Noble Bitter

  Produkowana jest w rosyjskiej destylarni Mariinsk. Składa się z naturalnych, syberyjskich składników leśnych takich, jak żurawina, głóg, kwiat lipy, jagody leśne, borówka czerwona, jarzębina, a także cynamon i anyż. Wszystkie składniki są ręcznie zbierane, starannie selekcjonowane i dwukrotnie macerowane, tak aby dokładnie zachować swoje unikalne cechy. Składa się również z krystalicznej wody ze źródeł artezyjskich i wysokiej jakości słodu oraz z naparu z limonki i skórek pomarańczy. Cała powstała mieszanka daje miękkość i bogactwo powstałemu bitterowi.

   

  Celebration

   

  Seria ta została stworzona na 115. rocznice unikalnej destylarni Mariinsk, jako hołd podkreślający jej wyjątkowość. Mistrzowie wódki Beluga połączyli stare tradycje z innowacyjnym procesem produkcji, tak aby stworzyć prawdziwą wódkę o bezbłędnym smaku. Do produkcji wódki wykorzystano najlepszy słód zbożowy oraz najczystsza woda ze źródeł artezyjskich. W trakcie fermentacji dodane zostały owies i miód, co pozwoliło na otrzymanie wódki o harmonijnym i łagodnym smaku. Destylowana 3-krotnie. Unikalne butelki dla tej edycji zostały wykonane dokładnie z należytą starannością. Szkło butelki pokryto podwójną powłoką platynową i złotym lakierem w procesie metalizacji próżniowej. Następnie udekorowano metodą malowania sitodrukiem.

  Sprawdźcie u Nas! https://www.alkospot.cfolks.pl/tag-produktu/beluga/

   

  Alko Spot