• Panel klienta
 • Koszyk
 • Torres Brandy

  Torres Brandy
  9 listopada 2021

  Dziedzicto Katalonii

  Od swoich początków w 1870 roku, rodzina Torres łączyła tradycję i innowacyjność, aby wytwarzać prestiżowe wina i brandy, zawsze pracując z najwyższym szacunkiem dla ziemi i środowiska.

  W XIV wieku kataloński lekarz Arnau de Vilanova opracował pierwszy „Aqua Vitae”, destylat winny do celów leczniczych. Słowo „Brandy” pochodzi od holenderskiego słowa brandewijn („destylowane wino”). XVI-wieczni holenderscy kupcy destylowali wino w alembikach i przechowywali je w dębowych beczkach do transportu.

  W 1928 roku Juan Torres Casals, drugie pokolenie rodziny Torres, kontynuował humanistyczne dziedzictwo Arnau de Vilanova. Juan Torres Casals zaczął wytwarzać starzoną brandy z najlepszych białych win z Penedès (Barcelona). W ramach tego procesu wydestylował wino, które następnie było starzone dębowych beczkach. Praca Juana Torresa została doceniona, a jego brandy zaczęły być synonimem jakości.

  Wytwarzane z wysokiej jakości odmian winogron, z których wiele jest wykorzystywanych do produkcji musującego wina hiszpańskiego cava, dwukrotnie destylowanego w miedzianych alembikach, a następnie starzonego w dębowych beczkach. System solera jest używany do starzenia Torres 10, Torres 15 i Jaime I. Torres 20 jest starzony w beczkach z francuskiego dębu przy użyciu systemu statycznego. Likier pomarańczowy Torres Magdala jest macerowany mieszanką skórek pomarańczy z Walencji i Morza Śródziemnego, ziół i przypraw.

   

  https://www.alkospot.cfolks.pl/tag-produktu/torres/

  Alko Spot