• Panel klienta
 • Koszyk
 • Tequila Espolon

  Tequila Espolon
  20 października 2021

  Mistrz destylacji Cirilo Oropeza spędził dziesięciolecia ucząc się zarówno nauki destylacji, jak i sztuki wytwarzania tequili. Jego pasja, połączona z niezwykłą dbałością o szczegóły, pozwoliła mu poświęcić się marzeniu o stworzeniu doskonałej jakości tequili, którą każdy mógłby się cieszyć.

  W 1995 roku poznał lokalnego przedsiębiorcę, który podzielał jego ambicje. Zawiązali partnerstwo, które umożliwiło stworzenie najnowocześniejszego domu  tequili. Destiladora San Nicolas stała się tym domem, a Espolòn – tequilą.

  Kiedy nadszedł czas, aby nazwać  tequilę, Cirilo szukał inspiracji w  części meksykańskiej kultury. Nazwana na cześć ostrogi koguta, potężnego symbolu dumy narodowej, Espolòn jest stosownym hołdem dla prawdziwej, historycznej kultury Meksyku.

  16 września, każdego roku, Meksyk obchodzi święto swojej niepodległości. Dzień ten został wybrany, aby upamiętnić powstanie z 1810 roku, w którym ksiądz Miguel Hidalgo poprowadził lud do pierwszego oporu przeciwko niesprawiedliwości panowania hiszpańskiego. Etykieta Blanco jest stosownym hołdem z tej okazji. Tutaj Guadalupe i Rosarita walczą u boku ojca Hidalgo, znanego od tego pamiętnego dnia jako ojciec swojego kraju. Kogut Ramón prowadzi szarżę, przygotowując grunt pod meksykańską rewolucję.

  Do tequili trafia tylko 100% niebieskiej agawy. Rolnicy zbierają ręcznie piña, gdy agawa dojrzeje, wówczas posiada wyższą zawartość cukru, która jest idealna do robienia tequili.

  Po zbiorach przeprowadzana jest kontrola jakości. Gdy piña przejdą kontrolę, liście są cięte na polu, aby spełnić specyfikacje dotyczące cięcia na niskim poziomie – usuwa to wszelkie niepożądane oleje i smaki – co jest kluczowym krokiem w utrzymaniu wyjątkowego smaku. Piña są następnie posiekane na mniejsze kawałki, aby wydobyć cukry podczas gotowania.

  Wielokrotnie nagradzana tequila jest świadectwem pionierskiego ducha Cirilo, zaangażowania w jego sztukę i obietnicy, że nigdy nie zrezygnuje ze swoich marzeń.

   

   

  https://www.alkospotgdansk.pl/tag-produktu/espolon/