• Panel klienta
 • Koszyk
 • Taittinger

  Taittinger
  8 sierpnia 2021

  Historia Taittinger sięga 1734 roku, kiedy to pierwotnie była znana jako Forest-Fourneaux, założona przez Jacquesa Fourneaux. Jacques ściśle współpracował z lokalnymi mnichami benedyktyńskimi, aby nauczyć się wytwarzać najwyższej jakości wino. Dom Taittinger jest trzecim najstarszym producentem szampana w historii.

  Posiadłość została kupiona przez Taittingerów – rodzinę handlarzy winem – w 1932 roku. Dzięki wielkiemu kryzysowi i późniejszym niskim cenom ziemi rodzina zdobyła także ogromne połacie winnicy. W latach 1945-1960 Francois Taittinger założył piwnice w opactwie Saint-Nicaise, a po jego śmierci w 1960 r. jego brat Claude przejął stery, zmieniając posiadłość w szampański dom o światowej renomie. Rodzina Taittinger wkrótce rozszerzyła swoją działalność o inne towary luksusowe, jednak ostatecznie doprowadziło to do trudności finansowych i w 2005 roku marka Taittinger – w tym dom Champagne – została sprzedana amerykańskiej spółce Starwood Hotel Group. Sprzedaż została źle przyjęta przez przemysł szampański, a wielu obawiało się, że nowi właściciele – niezaznajomieni z kulturą szampana – przedłożą zysk ponad jakość. Zaledwie rok później siostrzeniec Claude’a, Pierre-Emmanuel Taittinger, który zawsze był przeciwny sprzedaży, wynegocjował umowę z Grupą Starwood o wartości 660 mln euro, a rodzina Taittinger ponownie przejęła własność firmy. Taittinger jest zatem jednym z niewielu pozostałych niezależnych Domów Szampana.

  Oferta:

  Wyrafinowanie i równowaga

  Taittinger Brut Réserve składa się z 40% Chardonnay, 35% Pinot Noir i 25% Pinot Meunier, przy użyciu doskonale dojrzałych winogron zebranych z ponad 35 różnych winnic. Ta subtelna mieszanka daje lekki, elegancki i zrównoważony szampan.

  Taittinger Prestige Rose to szampan niezwykle żywy. Jego smak ujawnia subtelną równowagę między świeżością a strukturą wszechobecnego czerwonego owocu, dzięki czemu jest pełny i gładki. Mocny charakter przejawia się również w zachwycająco niepowtarzalnym, intensywnym, połyskującym kolorze.

  Taittinger Demi-Sec jest wykonany z 40% Chardonnay, 35% Pinot Noir i 25% Pinot Meunier. Winogrona pochodzą z 40 różnych winnic i wielu zbiorów, a dojrzewają do momentu osiągnięcia perfekcji. Wino leżakuje w piwnicy przez ponad pięć lat, zanim zostanie zabutelkowane. Dzięki dawce 33 g/litr cukru odróżnia ją to od Brut Réserve, zapewniając mu specyficzną słodycz, która sprzyja  parowaniu z deserami.

  Alko Spot