• Panel klienta
 • Koszyk
 • Piwnica Rajców

  Piwnica Rajców
  30 maja 2021

  Piwnica rajców – czyli najbardziej Gdańskie piwo!

  Piwnica rajców to restauracja, połączona z browarem gdzie warzą swoje własne złote trunki. Ich siedziba jest usytuowana na Długim targu, a normalniej mówiąc na „Długiej”. W czasach przed pandemicznych, ich piwa można było się napić tylko w ich restauracji, ale czasy się zmieniają. W ich bogatej ofercie piw znajduje pozycja dla każdego, dla zwykłego amatora jak i dla doświadczonego smakosza. Skoro o ofercie mowa to można skosztować

  Piwnica Rajców Belgian Blond – Styl spopularyzowany przez belgijskie browary, które starają się przekonać konsumenta do odwrotu od powszechnego jasnego lagera i skierowania swoich piwnych preferencji ku tradycyjnym belgijskim stylom. Pochodzenia blonda można również szukać w prostych, jasnych i mocnych piwach warzonych przez przyklasztorne browary. Jest to piwo górnej fermentacji o barwie od głęboko złotej do jasno bursztynowej. Piwo delikatne, lekka goryczka.

  Piwnica Rajców Witbiertradycyjne, belgijskie piwo pszeniczne zwane również biere blanche (białe piwo). Witbier jest warzony metodą górnej fermentacji i niefiltrowany, a ze względu na dodatek niesłodowanej pszenicy może być bardzo mętny. Słodycz i goryczka delikatnie przeplatają się ze sobą tworząc doskonałą harmonię smaków.

  Piwnica rajców Black IPA – Rodzaj piwa, który powstał w USA, w Górach Kaskadowych, którym zawdzięcza swoją nazwę. Aromat, który jest wyczuwalny w tym stylu piwa, to przede wszystkim typowe amerykańskie chmiele dające nuty żywiczne, cytrusowe, a także lekko palone oraz czekoladowe. Ciemnobrązowy, graniczący z czarnym kolor piwa rozświetlany jest czerwonawymi pobłyskami. Zdecydowanie mocna goryczka, karmelowe palone nuty oraz wytrawny finish.

  Piwnica Rajców APA – American pale ale to styl pale ale opracowany w Stanach Zjednoczonych około 1980 roku. Jasne ale amerykańskie mają na ogół około 5% abv ze znacznymi ilościami amerykańskiego chmielu, zwykle Kaskadowo. Mocna gorycz, żywiczne nuty.

  Piwnica Rajców Porter Bałtycki – ciemne piwo dolnej fermentacji warzone z kombinacji słodów jasnych i ciemnych. Przez Beer Judge Certification Program klasyfikowane w kategorii Europejskie Piwa Mocne wspólnie z bockiem i doppelbockiem. Mocno kawowe, karmelowe, długie oraz przyjemne.

  Piwnica Rajców Porter bałtycki leżakowany w beczkach – ciemne piwo dolnej fermentacji warzone z kombinacji słodów jasnych i ciemnych. Przez Beer Judge Certification Program klasyfikowane w kategorii Europejskie Piwa Mocne wspólnie z bockiem i doppelbockiem, ale tym razem spotkało je długi okres 12 miesięcy leżakowania w beczkach, co nadaje mu jeszcze mocniejsze nuty palonej kawy oraz karmelu.

  Piwnica Rajców Pils – typ piwa fermentacji dolnej. Nazwę swoją piwo to zawdzięcza miejscowości Pilzno w Czechach, gdzie w 1842 roku opracowano jego oryginalną recepturę. Można powiedzieć że jest to najbardziej przyjemne piwo, do zbliżającego się okresu letniego, jest lekkie, delikatne, zrównoważone a przede wszystkim… Smaczne!

   

  Jeżeli po takim wstępie czujecie się spragnieni wrażeń, wszystkie te piwa możecie znaleźć, dostępne u nas w AlkoSpot -> https://www.alkospotgdansk.pl/tag-produktu/piwnica-rajcow/