• Panel klienta
 • Koszyk
 • Moet

  Moet
  14 maja 2021

  Moët & Chandon to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych domów szampana na świecie. Znajduje się w miejscowości Epernay, we francuskim regionie Szampanii.

  Epernay to piękne miasto położone w krainie wina. Większość swojej historii i gospodarki związana jest z szampanem, który jest również główną atrakcją turystyczną.

  Historia Moët & Chandon

  W 1743 roku Claude Moët, znany kupiec winiarski i pasjonat win, założył w Epernay swój własny dom szampański. W epoce, która sztukę cieszenia się urokami życia doprowadziła do najwyższego rozkwitu, Moët miał ambicję uwieść arystokrację winami przewyższającymi wszystkie inne. Dzięki niezwykłemu talentowi szybko zaczął odnosić sukcesy – szampany Moët trafiły na salony arystokracji a w 1748 roku na dwór króla Francji, Ludwika XV. To tam Moët stał się ulubionym szampanem Madame de Pompadour, mawiającej że „Szampan to jedyny trunek, po którym kobieta staje się jeszcze piękniejsza”. Wkrótce Moët podbił również Europę, stał się „ostatnim krzykiem mody” na dworach Wielkiej Brytanii (1750), Niemiec (1755) i Holandii (1760). Sztukę tworzenia szampana doskonalili następcy Claude’a Moët. W 1814 jego wnuk, Jean-Rémy Moët, za wybitną jakość szampanów i rozsławianie Francji otrzymał od cesarza Napoleona Bonaparte Krzyż Oficera Legii Honorowej. Napoleon odwiedzał Dom Szampański Moët co najmniej trzykrotnie.

  Jean Rémy, nabył nowe winnice i kontynuował ekspansję szampana na całym świecie, od Rosji po Brazylię, zanim przekazał firmę swojemu synowi Victor Moët i zięciowi Pierre Gabriel Chandon. Połączenie dwóch gałęzi rodziny, a tym samym narodziny Moët & Chandon , sięga 1821 roku: od tego czasu dom rozrósł się do tego stopnia, że ​​stał się największym domem Szampana na świecie z 1180 hektarami ziemi, połowa to Grands Crus, a 25% to Premiers Crus.

  Oferta Domu:

  Światową wizytówką jest szampan Moët & Chandon Brut Impérial – najbardziej wszechstronny i uniwersalny wyraz szampana. Komponowany z nawet 200 win bazowych Moët & Chandon Impérial łączy pełnię Pinot Noir z krągłością Pinot Meunier i świeżością Chardonnay, którym zawdzięcza bogate nuty czerwonych owoców, cytrusów i białych kwiatów a także subtelne nuty korzenne i mineralne.

  https://www.alkospot.cfolks.pl/tag-produktu/moetbrutimperial/

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Następny jest Moet & Chandon Brut Rose Imperial

  Mieszanka trzech odmian wina, z naciskiem na Pinot Noir, uosabiająca owocowy i odważny charakter. Posiada subtelny różowy kolor z bursztynowymi refleksami. Żywy i intensywny bukiet emanuje czerwonymi owocami z kwiatowymi niuansami róży i lekką nutą pieprzu. Na podniebieniu wino wykazuje soczystą intensywność jagód uzupełnioną mięsistością i jędrnością brzoskwini oraz świeżością subtelnej mięty.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  https://www.alkospot.cfolks.pl/tag-produktu/moetrosebrut/

   

   

  Lekkiej słodyczy doda Moet & Chandon Nectar Imperial

  Wyróżnia się egzotyczną owocowością, bogatym podniebieniem i świeżym finiszem. Dostarcza spontanicznej przyjemności, którą można od razu dostrzec. Nectar Impérial łączy w sobie całą różnorodność odmian winorośli, całe bogactwo terroir i winobrania szampana, aby w pełni odsłonić magię tej edycji Moet. Subtelna mieszanka trzech odmian winorośli – głównie Pinot Noir, a co za tym idzie specyficzna dawka sprawia, że ​​jest to idealny szampan do spożycia na lodzie. Zdecydowanie sprawdzi się przy lekko słodkich deserach 🙂

   

  https://www.alkospot.cfolks.pl/tag-produktu/nectarimperial/

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Na letnie dni, orzeźwienie przybędzie wraz z edycjami Moet & Chandon Ice Imperial i Moet & Chandon Ice Rose Imperial

  Moet Ice Imperial – Pierwszy szampan stworzony z myślą do picia na lodzie. Łączy w sobie świeże i swobodne doznania, pozostając wierne stylowi Moët & Chandon, który wyróżnia się jasną owocowością, uwodzicielskim podniebieniem i elegancką dojrzałością. Winogrona zostały skrupulatnie dobrane pod kątem specyficznego wkładu każdego z nich. Pinot Noir (40-50%), ze względu na intensywną owocowość, Pinot Meunier (30-40%) pełne i mięsiste akcenty, dla bogatego wrażenia na podniebieniu oraz chardonnay (10-20%) dla orzeźwiającego finiszu.

   

  Moet Ice Imperial Rose – Stworzony specjalnie z myślą o orzeźwiających koktajlach serwowanych z lodem i naturalnymi dodatkami. Jego żywioł to spontaniczna letnia zabawa, radość odkrywania i eksperymentowania. Ice Impérial Rose to szampan półsłodki (dosagé cukru 45g/l). W butelce znajdziemy połączenie winogron Pinot Noir, Pinot Meunier i Chardonnay, gdzie te ostatnie stanowią najmniejszy udział i nadają orzeźwiającego wykończenia. Najlepiej podawać go w dużym kieliszku na przykład – do czerwonego wina, na lodzie z którymś z ulubionych dodatków (świetnie współgra z plastrami cytrusów bądź truskawkami 🙂 )

   

   

   

  https://www.alkospot.cfolks.pl/tag-produktu/moeticerose/

  https://www.alkospot.cfolks.pl/tag-produktu/moetice/

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Znajdziecie u nas także ciekawe zestawy prezentowe z Moet & Chandon!

  …i nieraz super promocje 😉 Sprawdzajcie na bieżąco!

  Alko Spot