• Panel klienta
 • Koszyk
 • Gin Malfy

  Gin Malfy
  8 lipca 2021

  W świecie alkoholi słoneczne Włochy kojarzymy przede wszystkim z winami, tak musującymi, jak i tymi tradycyjnymi, aperitifami w rodzaju Aperola, pysznymi likierami amaretto, limoncello czy nocello, wermutami albo mocną grappą. Do wyobraźni konsumentów z całego świata coraz śmielej przedostają się jednak również włoskie giny. Dzisiaj przedstawiamy Państwu portfolio marki Malfy!

  Mówi się czasem, że Wybrzeże Amalfi jest miejscem, które najlepiej oddaje ducha Italii. W tym jakże stylowym, spalonym słońcem regionie czas płynie swoim własnym, powolnym tempem. Prawdziwe La Dolce Vita! I to właśnie to słynne włoskie „słodkie życie” było jedną z głównych inspiracji dla twórców ginu Malfy.

  A właściwie nie tyle ginu, co ginów – włoscy producenci nie poprzestają bowiem tylko na jednej wersji. Do tej pory Malfy wypuściło na międzynarodowy rynek aż cztery różne giny. I oczywiście każdy z nich można kupić w sklepach AlkoSpot.

  Malfy

  Oto la famiglia ginów Malfy:

  Malfy Gin Originale

  Zaczynamy od najbardziej klasycznego ginu w portfolio Malfy – Gin Originale. Rośliny botaniczne, ręcznie zebrany jałowiec i wylegujące się na słońcu włoskie cytryny sfusato mieszane są razem z wodą z Piemontu,co w efekcie daje świeży i rześki aromat, który odróżnia Malfy Originale z szeregu innych ginów dostępnych na rynku.

  Malfy Gin Rosa

  Quello con il pompelmo rosa, czyli ten z dodatkiem różowego grejpfruta. Elegancka mieszanka różowych grejpfrutów prosto z Sycylii, włoskich cytryn, roślin botanicznych i jałowca. W aromacie na pierwszy plan wysuwają się oczywiście świeże grejpfruty, ale balansuje je nuta słodkiego rabarbaru, cytrusów, a nawet anyżu. Na podniebieniu wyczuwamy orzeźwiające cytrusy, wszędobylski grejpfrut, a finisz raczy nas jałowcowym posmakiem. Świetnie sprawdzi się jako aperitif (czy lepiej – aperitivo).

  Malfy

  Malfy Gin Con Limone

  Quello con il lemone, czyli ten z dodatkiem cytryny. To gin, który teleportuje nas prosto na Wybrzeże Amalfi. Mieszanka włoskich cytryn, skórek z cytryn rosnących bezpośrednio w rejonie Amalfi, jałowca i starannie dobranych roślin botanicznych daje nam soczysty i odświeżający gin, w którym królują nuty cytrusów i jałowca.

  Malfy Gin Con Arancia

  Quello con l’arancia, czyli ten z dodatkiem pomarańczy. Zebrane w listopadzie krwistoczerwone skórki pomarańczy pochodzących z Sycylii zostają zanurzane w alkoholu, a zaraz potem prasowane w prasie koszowej. Napar następnie mieszany jest z pomarańczami z innych regionów Włoch, jałowcem, pozostałymi roślinami botanicznymi, a efekt finalny to słoneczna bomba sensoryczna. Kwitnące pomarańcze i jałowiec w aromacie, a na podniebieniu słodko-gorzkie cytrusy z długim, zbilansowanym finiszem.

  Giny Malfy znajdą Państwo w stacjonarnych sklepach AlkoSpot, ale również na naszej stronie www:

  https://www.alkospot.cfolks.pl/tag-produktu/malfy/

  Alko Spot