• Panel klienta
 • Koszyk
 • Macallan

  Macallan
  10 marca 2021

  HISTORIA DESTYLARNI..

  Destylarnia Macallan została założona w 1824 roku w regionie Speyside nad rzeką Spey w północnej Szkocji (Highlands). Od czasu uzyskania (jako pierwszy)legalnej licencji, zdobył reputację jednej z najlepiej wiodących na świecie whisky single malt. Stworzenie The Macallan czerpie z żywotnych wpływów Hiszpanii, Ameryki Północnej i Szkocji – oraz z ich odpowiednich surowców naturalnych, w połączeniu z tradycyjnymi metodami i rzemiosłem.

  Destylarnia Macallan została założona przez Alexandra Reida, hodowcę jęczmienia i nauczyciela w szkole. Pierwotna nazwa tego obszaru brzmiała „Maghellan”, zaczerpnięta od galijskiego słowa „magh” oznaczającego żyzną ziemię i „Ellan”, od mnicha św. Macallan Estate do 1400 roku. Rolnicy od wieków wytwarzali whisky na swoich farmach w Speyside na tym obszarze, wykorzystując nadwyżki jęczmienia podczas spokojniejszych zimowych miesięcy.

  Whisky charakteryzują wyjątkowe dębowe beczki, z których słynie The Macallan. Pozyskiwane, wytwarzane, opalane i przyprawiane pod czujnym okiem The Macallan Master of Wood, ręcznie zbierane beczki są dostarczane zgodnie z wymagającymi specyfikacjami. W przypadku każdego ekspresu jakość whisky zależy w dużej mierze od jakości dębowych beczek, w których dojrzewa, oraz jakości spirytusu „new make” destylowanego z wody, drożdży i jęczmienia. Nawet 80% ostatecznego charakteru i smaku The Macallan zależy od jakości beczek, dębowa beczka jest najważniejszym czynnikiem zapewniającym i dostarczającym jakość i styl single malt.

  Absolutna ikona w świecie whisky Single Malt i marka numer 1 pod względem wartości sprzedaży. Uważana za najbardziej prestiżową markę whisky aż 3 krotnie ustanawiała rekordy Guinnessa za najdroższą whisky na świecie (ostatni raz w Maju 2018 kiedy butelka 65 letniego The Macallan została sprzedana za 1,1 mln USD.).

  Whisky Macallan dostępna w ofercie AlkoSpot–>

  https://www.alkospot.cfolks.pl/tag-produktu/macallan/

  Alko Spot