• Panel klienta
 • Koszyk
 • Macallan Classic Cut

  Macallan Classic Cut
  24 lipca 2021

  Macallan to jedna z najbardziej znanych i szanowanych destylarni whisky na świecie. Oficjalnie istnieje od 1824 roku, pierwszego single malta zabutelkowała zaś w latach 60. XX wieku i od tej pory buduje swoją renomę, która nie słabnie po dziś dzień. Między innymi dzięki edycjom pokroju Classic Cut, która już od kilku lat cieszy konsumentów whisky na całym świecie.

  Macallan Classic Cut to limitowana edycja, która zadebiutowała w 2017 roku, a od tamtej pory pojawia się na alkoholowym rynku co roku – zawsze w mniej lub bardziej zmienionej wersji.

  Co natomiast łączy wszystkie edycje?

  • trunki dojrzewają w beczkach sezonowanych sherry (choć bywa, że nie tylko w nich – o czym zaraz);
  • wykonuje się je z wysokiej jakości słodu jęczmiennego Golden Promise – nota bene do dzisiaj uprawianego na terenie posiadłości należącej do Macallana;
  • ich moc zawsze przekracza minimum 50%;
  • trunki nie są barwione karmelem;
  • nie występuje również filtracja na zimno.

  Ale jako się rzekło, każdy rocznik Macallan Classic Cut niesie ze sobą pewne nowości. Zmienia się moc alkoholu, dochodzą coraz to nowe niuanse sensoryczne. Na tle pozostałych zdecydowanie wyróżnia się przede wszystkim edycja z 2020 roku. Był to pierwszy Classic Cut, który połączył ze sobą whisky z beczek sezonowanych sherry oraz z beczek po bourbonie wykonanych z dębu amerykańskiego. Autorką tej edycji była Whisky Maker Macallana, Polly Logan.

  Efektem pomysłu Logan jest whisky cechująca się delikatną słodyczą (to zasługa beczek po bourbonie) łączącą się z głębią smaku oraz kompleksowością aromatów z klasycznych dla marki Macallan beczek sezonowanych sherry. Zawartość alkoholu na poziomie 55%, wybrana jako optymalna przez Whisky Makera, podkreśla pełnię charakteru oraz odkrywa dominujące nuty wanilii, słodkiej pomarańczy oraz świeżej dębiny.

  Macallan Classic Cut to whisky, którą warto nabyć nie tylko ze względu na walory smakowe, ale również duży potencjał inwestycyjny. Wersje z 2017, 2018 i 2019 roku już teraz osiągają na aukcjach ceny sporo większe od tych wyjściowych. Z kolei wersję z 2020 roku wciąż można kupić w sklepach stacjonarnych AlkoSpot. Do czego jak najbardziej zachęcamy!

  Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego:

  https://www.alkospotgdansk.pl/sklep/