• Panel klienta
 • Koszyk
 • Koskenkorva

  Koskenkorva
  14 kwietnia 2022

  Pierwsze skojarzenie z fińską wódką? Oczywiście Finlandia! Chcielibyśmy jednak sięgnąć nieco głębiej i przybliżyć sylwetkę wódki Koskenkorva, która nie bez przyczyny nazywana jest często „skarbem Finlandii”.

  Krystalicznie czysta wódka z Finlandii, od 1953 roku wytwarzana we wsi Koskenkorva. Wieś liczy sobie nieco ponad 2 tys. mieszkańców, z których większość pracuje przy wyrobie trunku. Jego smak i metody produkcji stanowić mają hołd dla natury. Wódka powstaje z lokalnych odmian jęczmienia, saana i elmeri, doskonale radzących sobie w niełatwych warunkach europejskiej Północy. Woda pochodzi z niczym nieskażonych strumieni, które wiją się wśród wzgórz Salpausselkä. Gotowy spirytus ma smak tak czysty i delikatny, że nie wymaga filtracji przez warstwę węgla aktywnego – jest on jedynie rozcieńczany naturalną wodą źródlaną do zawartości 40% alkoholu.

  Wódka jest destylowana 250 razy w kolumnowym procesie, dzięki czemu uzyskuje się produkt nieskazitelnie czysty, delikatny i w 100% ekologiczny.

  Koskenkorva dostępna jest w wielu interesujących wariantach:

  KOSKENKORVA LEMON

  Koskenkorva Lemon to wódka o smaku cytrusów. Wersja ta zawiera bukiet starannie dobranych cytryn, limonek oraz krwawnika, dzięki czemu cechuje się lekkim i orzeźwiającym smakiem.

  https://www.alkospotgdansk.pl/produkt/koskenkorva-lemon-0-5l/

  KOSKENKORVA SAUNA BARREL

  Pomysł na tę wyjątkowo smaczną wódkę powstał – zgodnie z nazwą – w saunie.
  Barwę i złożone aromaty wódka uzyskuje dojrzewając w dębowych beczkach.

  https://www.alkospotgdansk.pl/produkt/koshenkorva-sauna-barrel-0-7l/

  KOSKENKORVA ESPRESSO

  Koskenkorva Espresso jest likierem kawowym stworzonym z kawy arabica, wódki Koskenkorva i syropu cukrowego. Likier oferuje niepodrabialny smak espresso z nutami czekolady oraz orzechów.

  https://www.alkospotgdansk.pl/produkt/koskenkorva-espresso-0-5l/

  KOSKENKORVA VARGTASS

  Koskenkorva Vargatss to likier na bazie wódki Koskenkorva. Charakteryzuje się idealną równowagą pomiędzy kwasowością a słodyczą, z wyraźnym smakiem i aromatem żurawiny oraz borówki.

  https://www.alkospotgdansk.pl/produkt/koskenkorva-vargtass-21-05l/

  KOSKENKORVA SALMIAKKI

  Kosenkorva Salmiakki jest połączeniem tradycyjnej wódki ze znanym skandynawskim przysmakiem, słoną lukrecją. Ten czarny trunek o mocnym aromacie lukrecji pozostawia niezapomniane wrażenia smakowe. Połączenie słodko- słonego, lekko cierpkiego smaku z potężną dawką tureckiego pieprzu jest
  bardzo ciekawą propozycją dla wszystkich, którzy szukają nowych wrażeń.

  https://www.alkospotgdansk.pl/produkt/koskenkorva-salmiakki-30-05l/

  KOSKENKORVA FOREST BERRIES

  Koskenkorva Forest Berries to likier na bazie wódki Koskenkorva z dodatkiem malin, rabarbaru, pąków sosny oraz ekstraktu z fiołka, który nadaje całości iście leśnego smaku.

  https://www.alkospotgdansk.pl/produkt/koskenkorva-forest-berries-0-5l/

  KOSKENKORVA GINGER

  Koskenkorva Ginger jest wytwarzany z wódki Koskenkorva, którą następnie miesza się z prawdziwym imbirem. Słodki, ale świeży smak podkreśla mocny, musujący imbir. Niska zawartość cukru.

  https://www.alkospotgdansk.pl/produkt/wodka-koskenkorva-ginger-21-0-5l/

  KOSKENKORVA BLUEBERRY JUNIPER

  Blueberry Juniper łączy w sobie smaki, które uosabiają niepowtarzalny smak skandynawskich lasów. Naturalny aromat borówki równoważy prawdziwy smak dzikich jagód jałowca, podkreślając niepowtarzalny charakter północnych lasów.

  https://www.alkospotgdansk.pl/produkt/koskenkorva-blueberry-junniper-0-7l/

  KOSKENKORVA RHUBARB

  Koskenkorva Rhubarb to likier owocowy na bazie wódki Koskenkorva, naturalnego rabarbaru i granatu. Ma świeży powiew prawdziwego słodkiego rabarbaru i owocową nutę granatu.

  https://www.alkospotgdansk.pl/produkt/koskenkorva-rhubarb-0-5l/

  KOSKENKORVA COLLINS

  Likier Koskenkorva Collins to połączenie wódki Koskenkorva z naturalnym wyciągiem z cytrusów. To odzwierciedlenie klasycznego koktajlu „wódka collins” zamkniętego w butelce.

  https://www.alkospotgdansk.pl/produkt/koskenkorva-collins-0-5l/