• Panel klienta
 • Koszyk
 • Sexton Whiskey

  Sexton Whiskey
  7 października 2021

   Sexton To single Malt pochodzący z Irlandii a ściślej z regionu Antrim który znajduje się na północy. Można stwierdzić, że jej powstanie jest połączeniem zmagań innowacyjności oraz wielowiekowych tradycji.
  Za powstanie tej whiskey odpowiedzialna jest jedna z niewielu kobiet, która osiągnęła mistrzowski poziom w tworzeniu i komponowaniu whiskey – Alex Thomas (Master Blender). Produkowana z jęczmienia który w 100% pochodzi z upraw w Irlandii. Dzięki temu whiskey ma niespodziewanie delikatny charakter.
  Podczas procesu starzenia użyto beczek z europejskiego dębu w których wcześniej przez 2 lata dojrzewało Sherry Oloroso oraz później została trzykrotnie poddana destylacji  w miedzianych alembikach. W zapachu możemy odnaleźć takie nuty jak intensywny, bogaty zapach alkoholu który nie jest rażący jak to zazwyczaj zdarza się przy młodych whisky oraz intensywne nuty Sherry, marcepanu czarnych i czerwonych owoców, słodu i odrobiny cytrusów. W smaku możemy poczuć początkowo delikatną słodycz a  następnie dużą taniczność przy czym doświadczamy przełamujących nut owoców takich jak jagody, śliwki, truskawki oraz gorzka czekolada.
  Finisz: dość długi, leśny, nieco cierpki,czarna porzeczka, poziomki,gorzka czekolada.sexton
  https://www.alkospotgdansk.pl/produkt/sexton-whiskey-40-07l/