• Panel klienta
 • Koszyk
 • Grey Goose

  Grey Goose
  13 lipca 2021

  W 1997 roku amerykański biznesmen Sidney Frank był jednym z pierwszych, który zajął się zupełnie nowym segmentem: wódką super premium . Aby wypuścić swoją luksusową wódkę, pojechał naturalnie do… Francji! Na jego prośbę mistrz destylarni François Thibault skomponował unikalny przepis oparty na:

  • najwyższej jakości pszenicy francuskiej uprawianej w północnym regionie Pikardii;
  • woda artezyjska, filtrowana przez wapienne skały Grande-Champagne w regionie Cognac;
  • know-how mistrzów gorzelników z regionu Cognac.

  Tak narodziła się Grey Goose.

  Ostatnim krokiem było stworzenie butelki i znalezienie producenta zdolnego wesprzeć nie tylko wprowadzenie na rynek, ale także rozwój nowego produktu przeznaczonego na rynek amerykański przed globalną ekspansją. Idealnie pasowało to do francuskiej grupy Saverglass, która zaprezentowała zaletę opanowania podwójnej kompetencji wytwarzania i zdobienia szkła.

  Sukces wódki Grey Goose był wybuchowy. W ciągu zaledwie kilku lat stała się numerem 1 na rynku wódek super premium najpierw w Stanach Zjednoczonych, a potem na świecie. W czerwcu 2004 roku Sidney Frank sprzedał markę do Bacardi Group .

  Ponad 20 lat po wprowadzeniu na rynek pierwszej butelki, Saverglass nadal jest partnerem marki, towarzysząc jej dywersyfikacji . Wódka Grey Goose jest dostępna w 12 rozmiarach, od 50 ml do 4,5 l oraz w 6 smakach i wielu limitowanych edycjach.

   

  https://www.alkospot.cfolks.pl/tag-produktu/greygoose/

  Alko Spot