• Panel klienta
 • Koszyk
 • Gin Miler Spirits

  Gin Miler Spirits
  6 września 2021

  Gin to wyjątkowy alkohol, którego smak przeważnie kojarzony jest z jałowcem. Również od tej rośliny wywodzi się nazwa trunku, która w staroholenderskim brzmi genever, czy włosku ginepro – czyli właśnie jałowiec. Historia ginu sięga dalekiego średniowiecza, a jego wynalezienie przypisuje się medykowi Franciscusowi Sylviusowi – wtedy trunek uważany był za lekarstwo ziołowe. Istnieje kilka sposobów wytwarzania tego charakterystycznego alkoholu i to właśnie te sposoby klasyfikują gin na: London Dry Gin, Distilled Gin i Gin – gdzie dwa pierwsze są wyższej jakości od trzeciego.

  Z okazji 7. rocznicy działalności Miler Spirits, zabutelkowali niewielką partię destylowanego we Francji ginu, który doskonale sprawdzi się w letniej (i nie tylko) aurze! Ciekawostką jest to, iż dostępne jest zaledwie 2700 butelek.

   

  Gin Miler Spirits zaskakuję łatwą do odnalezienia w aromacie i smaku łagodnością i złożonością. Profil aromatyczno-smakowy jest złożony, mając nadzieję, że będzie on czytelny dla miłośników marki. Wytrawne nuty aromatyczne szyszkojagód jałowca wyczuwalne natychmiast po nalaniu, przeplatają się z bardzo wyraźnymi i przyjemnymi w odbiorze nutami cytrusowymi, po których pojawia się przyjemny żywiczny aromat przywodzący na myśl spacer po borze sosnowym. Całość jest lekka, przyjemna w odbiorze i oczywiście zabutelkowana w mocy 42%.

  Gin Miller Spirits doskonale nadaje się do picia na lodzie oraz w koktajlach. Oczywiście najbardziej klasyczne połączenie to gin z tonikiem. Warto pamiętać, że dysponując wysokiej klasy ginem, należy zadbać o wysokiej klasy tonik.

   

  Tomasz Miler to znawca stylu, elegancji oraz pasjonat mocnych alkoholi. Założyciel firmy Miler Spirits & Style,  twórca marki klasycznych ubrań ready-to-wear oraz właściciel sklepu z ekskluzywnymi alkoholami.