• Panel klienta
 • Koszyk
 • Galliano

  Galliano
  1 lipca 2022

  Słynny włoski likier, który już od końca XIX wieku cieszy podniebienia konsumentów. Przedstawiamy pochodzące z toskańskiego Livorno Galliano!

  Likier Galliano debiutował w 1896 roku. Jego twórcą był Arturo Vaccari, producent brandy i właściciel destylarni w toskańskim mieście Livorno.

  Oryginalna formuła likieru, opracowana z udziałem braci Maraschi – czyli pionierów infuzji i maceracji – wymieniała ponad 30 składników botanicznych. Patronem marki jest Giuseppe Galliano, bohater pierwszej wojny włosko-abisyńskiej (1894-1896). Przez 44 dni Galliano wraz z oddziałem liczącym 2000 żołnierzy bronił klasztoru Enda Yesus przed 80-tysięczną armią abisyńską. Za waleczność został odznaczony srebrnym medalem zasługi i awansowany do stopnia podpułkownika.

  GallianoJeszcze przed prohibicją likier Galliano zdobył ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych, a w latach 70. przewodził statystykom sprzedaży w swojej kategorii. W 1989 roku prawa do marki przejął francuski koncern Remy Cointreau, a w 2006 trafiła ona do portfolio holenderskiej spółki Lucas Bols.

  Formuła oryginalnego likieru Galliano – Galliano l’Autentico – wymienia, jako się rzekło, przeszło 30 składników, w tym ziół, kwiatów, korzeni, kory, nasion i przypraw. Firma ujawnia jedynie kilka konkretnych składników: anyż śródziemnomorski i gwiazdowy, jałowiec, lawenda, cynamon, krwawnik pospolity i mięta pieprzowa.

  Na rynku istnieje również kilka zmodyfikowanych wersji Galliano l’Autentico. Do najciekawszych należą Galliano Vanilla – z dodatkiem delikatnego destylatu waniliowego – oraz Galliano Ristretto, czyli likier na bazie kawy arabskiej (Arabica) oraz kongijskiej (Robusta). Pozostałe dostępne wersje to Galliano L’Aperitivo (bitter) i Galliano Amaretto (likier migdałowy).

  Dostępne w AlkoSpot:

  -Galliano l’Autentico – https://www.alkospotgdansk.pl/produkt/galliano-lautentico-050l-42/

  -Galliano Ristretto – https://www.alkospotgdansk.pl/produkt/galliano-ristretto/

  -Galliano Vanilla – https://www.alkospotgdansk.pl/produkt/galliano-vanilia-0-5l/

  – Galliano L’Aperitivo – https://www.alkospotgdansk.pl/produkt/galliano-laperitivo-liqueur-05l/

  – Galliano Amaretto – https://www.alkospotgdansk.pl/produkt/galliano-amaretto-05l/