• Panel klienta
 • Koszyk
 • Foursquare Shibboleth

  Foursquare Shibboleth
  17 czerwca 2021

  Świat rumu wstrzymał oddech. Foursquare, jedna z najbardziej poważanych destylarni rumowych XXI wieku, wypuściła na rynek kolejną nowość. Mowa o Foursquare Shibboleth, który niedawno zawitał również na sklepowe półki AlkoSpotu!

  O Foursquare można – a właściwie trzeba! – mówić i pisać dużo, ale my zrobiliśmy to już w poprzednim tekście, do którego lektury namawiamy. Dzisiaj skupimy się tylko i wyłącznie na najnowszym „dziecku”, które wyszło spod skrzydeł rodziny  Seale – rumie Foursquare Shibboleth.

  Foursquare Shibboleth

  Shibboleth to szesnasta butelka w stworzonej przez Foursquare serii „Exceptional Cask Selection”. Seria zadebiutowała w 2008 roku, a od tego czasu zdążyła zaskarbić sobie uznanie konsumentów rumu z całego świata. A właściwie nie tylko konsumentów, ale również kolekcjonerów i inwestorów, bo również ci wykazują spore zainteresowanie rumami Foursquare. Trudno się dziwić – ich dostępność jest mocno ograniczona. Tym bardziej cieszymy się, że rum Shibboleth można nabyć w sklepach AlkoSpot!

  Foursquare Shibboleth – rum jedyny w swoim rodzaju

  Shibboleth to rum wyjątkowy, nawet jak na niemałe możliwości destylarni należącej do rodziny Seale. Przez szesnaście lat dojrzewał w beczkach po burbonie, co więcej, cały ten okres spędził w tropikalnych warunkach, a konkretnie – na Barbadosie. Trunek (jak to zwykle bywa w Foursquare) jest blendem dwóch rodzajów rumów: destylowanych w alembikach (pot still) oraz kolumnach destylacyjnych (column still). Powstałe w ten sposób mieszanki łączone są ze sobą dopiero po procesie starzenia. Shibboleth butelkowany jest w potężnej mocy 56%.

  Jak pachnie i smakuje Foursquare Shibboleth?

  Aromat zaskakuje owocowym bogactwem. Wyczuć można suszone brzoskwinie i morele, ciemne śliwki, rodzynki, a nawet nuty toffi czy mięty. W dyskusjach toczących się wokół rumu Shibboleth nie brakuje opinii, że profil zapachowy przypomina trunki starzone w beczkach po sherry czy innych winach wzmacnianych. Na sam koniec pojawiają się również aromaty typowe dla beczek dębowych.

  Jeszcze bogatszy jest smak, który z każdym kolejnym łykiem odsłania przed degustatorem coraz to nowe tajemnice sensoryczne. Na początku wyczuć można na podniebieniu pikantność białego pieprzu, kardamonu czy chili. Później do głosu dochodzą owocowo-słodkie nuty śliwek, rodzynek, czekolady, wanilii i liczi. Finisz jest bardzo długi i intensywny. Otrzymujemy zatem rum niejako medytacyjny, wprost stworzony do powolnej i uważnej degustacji.

  Rum Foursquare Shibboleth można nabyć w sklepach stacjonarnych AlkoSpot, a także na naszej stronie internetowej:

  https://www.alkospot.cfolks.pl/produkt/rum-forsquare-shibboleth-16yo-0-7l/

  Alko Spot