• Panel klienta
 • Koszyk
 • DQ

  DQ
  25 sierpnia 2021

  Wódka Dq Silver
  Pochodzenie trunku przypisane jest  jednemu z Krajów skandynawskich a mianowicie, Szwecji.
  Sama nazwa wódki jest skrótem od określenia Distilled Quality czyli „destylowaną jakość”, nasuwa nam to na myśl  skojarzenia takie jak wysoki poziom trunku, ale też pewnego rodzaju doskonałość czy ekskluzywność. Wytwarzana jest z wody źródlanej z Malmköping, która dzięki naturalnej filtracji nie odbiega czystością od wody sprzed kilku tysięcy lat.
  Oczywiście podstawowym filarem wódki Dq jest ozima pszenica pochodząca z lokalnych, ekologicznych upraw.
  Niezwykle zaawansowany technologicznie proces destylacji odbywa się w 4 kolumnach, a finalny produkt, czyli spirytus o mocy 96,2%, destylowany jest w sumie aż 250 razy.
  Dzięki temu szwedzka wódka może być filtrowana tylko raz, przez co utrzymuje naturalne walory pszenicy takie jak słodkawy aromat z chlebową nutą, gładki, wyjątkowo delikatny smak i długo pozostający słodkawy finisz.
  Oryginalne opakowanie nie odbiega starannością wykonania od zawartości – designerska butelka składana jest ręcznie z 15 części. W środku umieszczony jest aluminiowy pręt, który pomaga utrzymać niską temperaturę trunku po wyjęciu z lodówki. DQ najlepiej serwować w czystej postaci na kostce lodu.

  Wódka Dq Gold
  Różni się od klasycznej wersji przede wszystkim większą słodyczą. W smaku intensywnie wyczuwalne są nuty pszenicy. Aromat –  poziomki, leśne jagody oraz malina, a na podniebieniu pozostawia przyjemne akcenty chlebowe, kokosa oraz wiśniowego ciasta.

  Niezwykle gładka i delikatna w odbiorze DQ Gold została wielokrotnie nagrodzona podczas międzynarodowych festiwali i konkursów.

  Alko Spot