• Panel klienta
 • Koszyk
 • Crafter’s

  Crafter’s
  20 stycznia 2022

  Giny przez wiele lat kojarzyły się przede wszystkim z Wielką Brytanią, ale ta sytuacja powoli się zmienia – giny z innych zakątków świata zyskują na popularności. Dzisiaj przedstawiamy Crafter’s, czyli gin prosto z Estonii!

  Crafter’s to rzemieślniczy gin należący do portfolio estońskiego producenta Liviko. Firma powstała pod koniec XIX wieku i działa w trzech krajach bałtyckich – na Litwie, Łotwie i w Estonii właśnie. Najważniejszą osobą w Liviko jest obecnie Hanna Kaur, uczona zajmująca się zawodowo chemią, a w wolnych chwilach pasjonatka natury i – oczywiście – ginów.

  Kaur stworzyła receptury dwóch sztandarowych ginów z portfolio Liviko, które są oczywiście dostępne w sklepach AlkoSpot:

  Crafter’s London Dry Gin

  Crafter'sAutorska formuła Hanny Kaur, która po wypróbowaniu dziesiątek kombinacji składników botanicznych, zadowoliła się ostatecznie recepturą nr 23 (o czym informuje napis na efektownej, niebieskiej butelce).

  W skład finalnej formuły wchodzą między innymi: jagody jałowca, przetacznik, koper włoski, skórka grejpfruta, kmin, anyż, oregano czy mięta. Efektem tej mieszanki jest niezwykle świeży gin. Cytrusowość jałowca została zbalansowana ziołową magią kopru włoskiego i kwiatową miękkością przetacznika.

  To doskonały trunek dla miłośników koktajli na bazie ginu – tonik i gałązka rozmarynu to szczególnie dobre połączenie.

  https://www.alkospot.cfolks.pl/produkt/gin-crafters-london-dry-1l/

  https://www.alkospot.cfolks.pl/produkt/crafters-london-dry-gin-43-07l/

  Crafter’s Aromatic Flower Gin

  Kolejne dzieło niezastąpionej Hanny Kaur, tym razem oznaczone numerem 38. W skład ginu wchodzą między innymi: jagody jałowca, koper włoski, tawuła, czarny bez, lawenda, skórka cytrynowa, płatki róż, płatki dzikich róż, rumianek, kolendra czy yuzu. Dzięki pigmentom znajdującym się w płatkach dzikich róż, po dodaniu toniku gin nabiera bladoróżowej barwy.

  Crafter'sJest to gin bardzo aromatyczny, kwiatowy (jego nazwa w pełni oddaje rzeczywistość), zaskakujący subtelną słodyczą umiejętnie zbalansowaną odświeżającym jałowcem, goryczką i kolendrą. Można go degustować zarówno w postaci czystej, z dodatkiem kostki lodu, ale również używać jako składnika mniej lub bardziej wyszukanych koktajli.

  https://www.alkospot.cfolks.pl/produkt/crafters-aromatic-flower-gin-1-l/

  O klasie ginów Crafter’s niech świadczy szereg zdobytych przez nie nagród na ważnych branżowych festiwalach:

  – Frontier Awards 2020 – złoty medal
  – IWSC (International Wine & Spirit Competition) 2017 – srebrny medal w kategorii London Dry Gin
  – IWSC (International Wine & Spirit Competition) 2017 – brązowy medal w kategorii Gin&Tonic
  – SIP Awards (The Spirits International Prestige) 2017 – złoty medal
  – SIP Awards (The Spirits International Prestige) 2016 – złoty medal
  – SIP Awards (The Spirits International Prestige) 2016 – srebrny medal w kategorii Design

  Giny Crafter’s dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych AlkoSpot, jak i w naszym sklepie internetowym:

  https://www.alkospot.cfolks.pl/sklep/

  Alko Spot