• Panel klienta
 • Koszyk
 • Coole Swan

  Coole Swan
  3 grudnia 2021

  O irlandzkich likierach na bazie whiskey i mleka czy śmietanki mówi się od dawna. Największą popularnością cieszą się Baileys, Sheridan’s czy Carolans, ale dzisiaj skupimy się na wysokiej klasy Irish Cream Liqueur od producenta kojarzonego – przynajmniej na polskim rynku – nieco mniej: Coole Swan.

  Coole Swan to likier kremowy produkowany tylko i wyłącznie w Irlandii i tworzony w 100% z naturalnych składników, bez dodatku zbędnych wzmacniaczy. To mieszanka irlandzkiej whiskey single malt, białej czekolady belgijskiej, słodko-gorzkiego kakao z Wybrzeża Kości Słoniowej, subtelnej madagaskarskiej wanilii, a także – być może przede wszystkim – świeżej śmietanki prosto z lokalnej farmy.

  Efektem zastosowania wysokiej jakości składników jest świetnie zrównoważony likier, który nie odstrasza aromatem i smakiem sztucznej, mdłej słodyczy. Zamiast tego wyczuwamy świeżą śmietankę, czekoladę, kakao oraz naturalną wanilię. W smaku królują soczyste, ale przy tym gładkie nuty kremowej czekolady, kakao i wanilii.

  Coole Swan jest pierwszym w historii likierem na bazie śmietanki, który może poszczycić się zdobyciem prestiżowej nagrody „Best in Show Liqueur” w konkursie World Spirits Competition odbywającym się w San Francisco. W tym samym miejscu likier otrzymał podwójny złoty medal za doskonały bukiet smakowy. Z kolei popularny portal WineEnthusiast ocenił Coole Swan na 96 w 100-punktowej skali, pisząc, że likier jest „szczytem jakości”.

  Waro dodać, że nazwa Coole Swan nawiązuje do wiersza „The Wild Swans at Coole” słynnego irlandzkiego poety Williama Butlera Yeatsa.

  Likier Coole Swan dostępny jest w stacjonarnych sklepach AlkoSpot, a także na naszej stronie www:

  https://www.alkospotgdansk.pl/produkt/coole-swan-0-7l/