• Panel klienta
 • Koszyk
 • Cobalt

  Cobalt
  27 sierpnia 2021

  Wódki z Polski, Rosji, Litwy, Skandynawii czy Francji – wszyscy je znamy i (mniej lub bardziej) lubimy. Ale przecież znakomite wódki produkuje się również i w innych krajach – chociażby w słonecznej Chorwacji. Jednym z najbardziej zasłużonych reprezentantów tego państwa jest wódka Cobalt.

  Cobalt jest wódką wytwarzaną z pszenicy. To bardzo delikatne ziarno, dlatego wódka destylowana jest tylko jeden raz. To jednak w zupełności wystarczy, aby gotowy trunek uzyskał odpowiednią gładkość i łagodność. Następnie odbywa się proces filtracji – etap o niebagatelnym znaczeniu. Zastosowanie specjalnego filtra pozwala na uwolnienie jonów kobaltu, które – posługując się cytatem z oficjalnej strony producenta – redukują napięcie, niepokój, nerwowość i znużenie. Podwyższają za to pozytywną energię, witalność i siłę psychiczną.

  Cobalt to 100% wódki w wódce. Co to konkretnie oznacza? Ano to, że jej twórcy dołożyli wszelkich starań, by pozbyć się wszelkich dodatkowych szczegółów, które koniec końców odwracają uwagę od tego, co najważniejsze – od jakości. Jakości składników, jakości produkcji, ale również – co w przypadku wódki Cobalt bardzo ważne – również jakości designu butelki.

  Butelka prezentuje się bowiem bardzo okazale. Wyróżnia ją trójkątny kształt, wyżłobione w szkle miejsce na palec, ułatwiające proces nalewania trunku oraz masywne szkło barwione na przyciągający wzrok kolor kobaltu.

  Jak smakuje wódka Cobalt?

  W aromacie króluje słodycz i owocowość, wyczujemy to chociażby jakże nietypowe dla czystych wódek nuty malin czy poziomek. W ustach jest słodka, ale na pierwszy plan wysuwa się niezwykła delikatność i zwiewność trunku – ma się wrażenie, że zastosowana filtracja całkowicie usunęła odczuwalność alkoholu. Finisz przynosi akcenty zielonego jabłka, orzechów i wanilii. Wódka butelkowana jest w mocy 40%.

  Wszystko to prowadzi do łatwego wniosku: Cobalt to klasowa wódka, która sprawdzi się jako kompan przy świętowaniu ważnych uroczystości, może okazać się świetnym pomysłem na niebanalny prezent, ale nic przecież nie stoi na przeszkodzie, żeby cieszyć się nią również na co dzień – wszak do doskonałych alkoholi niepotrzebna jest żadna wyjątkowa okazja.

  Alko Spot