• Panel klienta
 • Koszyk
 • Citadelle

  Citadelle
  26 stycznia 2022

  Słynny francuski gin, którego historia sięga czasów Ludwika XVI. Przedstawiamy Citadelle.

  Historia ginu Citadelle sięga początku lat 70. XVIII wieku, kiedy to Ludwik XVI wydał zgodę na otwarcie destylarni ginu w dunkierskiej cytadeli. Ponad 200 lat później Alexander Gabriel, założyciel Maison Ferrand, po przestudiowaniu historii ginu Citadelle, postanowił odtworzyć smak rzemieślniczo produkowanych francuskich ginów z minionej epoki.

  Maison Ferrand to znany producent koniaku, w regionie Cognac znajduje się też jego siedziba. Z tego powodu nietuzinkowy pomysł destylacji ginu wywołał spory sprzeciw miejscowych legislatorów. Na uzyskanie wszelkich niezbędnych zezwoleń Gabriel czekał ponad pięć lat. W końcu jednak nadszedł rok 1995 i gin Citadelle w swojej współczesnej wersji trafił na rynek.

  W ofercie AlkoSpot znajdą Państwo cztery etykiety z portfolio Citadelle:

  CitadelleCitadelle Original

  Trunek powstał z 19 komponentów, które poddaje się destylacji w małych, miedzianych alembikach nad otwartym ogniem – tak, aby profil mógł nabrać odpowiedniej tekstury. Citadelle Gin charakteryzuje się delikatnymi aromatami świeżych kwiatów z cytrusowymi akcentami. W smaku intensywny; ziołowe nuty jałowca i anyżu łączą się z nutami korzennymi. To bardzo dobrze zbalansowany, elegancki gin, który oferuje długi finisz i idealną miękkość.

  https://www.alkospot.cfolks.pl/produkt/gin-citadelle-orginal-44-07l/

  Citadelle Jardin D’Ete

  Jardin d’Ete powstaje z kompozycji miąższu melona, całej cytryny, skórki yuzu, skórki pomarańczowej oraz 19 pozostałych składników, które wykorzystuje się także przy produkcji Citadelle Original. W zapachu wyczuwalne pomarańcze, mandarynki, sporo jałowca i dzięgla, w tle czarny pieprz i przyprawy korzenne. W smaku z kolei na pierwszy plan wychodzą pieprz, jałowiec i ziele angielskie, umiejętnie zbalansowane delikatną kwiatowością i słodkimi owocami z sadu.

  https://www.alkospot.cfolks.pl/produkt/gin-citadelle-jardin-d-ete-415-07l/

  CitadelleCitadelle Reserve

  Wielokrotnie nagradzany gin klasy premium. Citadelle Solera Reserve wzbogacony jest wyciągiem z trzech składników botanicznych – yuzu, genepi oraz bleuet. Leżakuje w pięciu rodzajach beczek –  z drewna: akacjowego, morwy, wiśni, kasztana oraz dębu francuskiego. Łącznie spędza w nich pięć miesięcy, po czym jest mieszany i rafinowany. Ta wyjątkowa metoda starzenia wzmacnia jego cytrusowy, orzeźwiający profil oraz tworzy elegancką i miękką konsystencję. W aromacie zioła, suszone przyprawy, wiórki kokosowe, a także tytoń i kwiat pomarańczy. Poza tym wyczuwalne nuty jałowca i zielonej herbaty. Na podniebieniu bogaty, z pieprznymi akcentami tytoniu oraz cytrusów, imbiru i migdałów.

  https://www.alkospot.cfolks.pl/produkt/a-gin-citadele-solera-reserve-44-07/

  CitadelleCitadelle No Mistake Old Tom

  Trunek nawiązujący w swojej nazwie do słów Charlesa Dickensa, który zwykł mawiać o ginie w stylu Old Tom – ,,No Mistake”. Największym wyzwaniem przy tworzeniu ginu było przygotowanie właściwej bazy i upodobnienie go do profilu, który pijano w XIX wieku. Alexandre Gabriel podczas swojej podróży na Karaiby odkrył wyjątkowy brązowy cukier, wilgotny i ciężki, który okazał się być tym brakującym składnikiem ginu No Mistake Old Tom. Cukier praży się w miedzianych alembikach w celu karmelizacji, a następnie rozcieńcza i poddaje alkoholizacji. Przed zabutelkowaniem destylat przez trzy miesiące dojrzewa w beczkach.  W zapachu nuty świeżego jałowca, pomarańczy, przypraw korzennych, ale również jaśminu czy kopru włoskiego. W smaku przeważają akcenty słodko-kwaśne, z niuansami anyżu, migdałów, cynamonu czy skórki cytrynowej.

  https://www.alkospot.cfolks.pl/produkt/gin-citadelle-old-tom-no-mistake-05l/

  Alko Spot