• Panel klienta
 • Koszyk
 • Chambord

  Chambord
  12 sierpnia 2021

  Chambord to naturalny likier malinowy produkowany w Dolinie Loary, na południe od Paryża we Francji. Jest bogaty, soczysty i słodki, zrobiony z malin i jeżyn na bazie koniaku i spirytusu francuskiego. Proces tworzenia Chambord nie jest łatwy; jest to misternie wykonana mieszanka wódki i koniaku. Najpierw całe maliny i jeżyny moczy się przez kilka tygodni we francuskim spirytusie. Następnie jagody odcedza się z naparu i moczy jeszcze przez kilka tygodni w drugiej partii likieru. Jagody są ponownie usuwane i tłoczone w celu uzyskania cukru i soku. Maitre Liquoriste (master blender) łączy następnie dwa napary alkoholowe, słodki sok i wyborny koniak z ekstraktami wanilii z Madagaskaru, marokańskiej skórki cytrusów, czarnych malin, miodu oraz innych ziół i przypraw.

  Uważany za niezbędny luksus dla każdego dobrze zaopatrzonego baru. Chociaż ma tańszych konkurentów w kategorii likierów malinowych, niewielu może pobić wysoką jakość, która jest dostępna w charakterystycznej butelce o wysokiej klasy francuskim designie.

  Projekt butelki Chambord jest oszałamiający i niepowtarzalny. Przypomina przysadzistą, ale elegancką kulę ziemską, ozdobiona złotą pokrywką. W niektórych projektach butelka jest zwieńczona złotym filigranem wzdłuż szyjki, który rozciąga się aż do złotego paska, prezentując dumnie nazwę marki. Prostszy projekt wykorzystuje bardziej nowoczesny pasek z eleganckim krojem pisma, który również jest pogrubiony. Tak czy inaczej, jest to butelka, którą będziesz chciał pokazać w swoim domu lub barze.

  Alko Spot