• Panel klienta
 • Koszyk
 • Brugal

  Brugal
  18 lutego 2022

  Dominikana, jak powszechnie wiadomo, rumem stoi, ale wśród wszystkich producentów tego trunku w państwie ze stolicą w Santo Domingo największą popularnością cieszy się marka Brugal. I to właśnie jej poświęcimy dzisiejszy wpis. 

  Brugal – historia

  Historia marki Brugal rozpoczęła się ponad 130 lat temu, w dominikańskiej Puerto Plata, i od samego początku była nieodłącznie związana z Donem Andresem Brugalem Montanerem. To właśnie on w 1888 roku założył firmę Brugal & Co. 32 lata później, dokładnie w roku 1920, powstał oficjalnie pierwszy rum destylowany i starzony na terenie Dominikany.

  Kolejny kamień milowy w historii Brugala nadszedł nieco ponad trzy dekady później. Właśnie wtedy przedstawiono światu Brugal Anejo, rum o bursztynowym kolorze, subtelnym aromacie czekolady i drewna oraz niuansami maślano-karmelowymi w smaku.

  BrugalNa tym Brugal bynajmniej nie poprzestawał. Ba, wręcz przeciwnie – rozwijał się w coraz szybszym tempie. W 1976 roku powstał pierwszy rum dominikański w kategorii premium – Brugal Extra Viejo, aromatyczny i bogaty, niektórym przypominający nawet wysokiej klasy koniaki.

  Kilka lat później Brugal rozpoczął eksport swoich produktów do Stanów Zjednoczonych. Między innymi dzięki temu rozrost marki był na tyle duży, że w 1986 roku w Puerto Plata powstała nowa destylarnia Brugala. I to jaka! Na ówczesne czasy była to jedna z najnowocześniejszych fabryk na świecie.

  1996 rok przyniósł kolejne wielkie wydarzenie – Brugal pojawił się na hiszpańskim rynku, a już czternaście lat później stał się tam rumową marką numer jeden. Obecnie Brugal jest już dostępny w niemal każdym zakątku świata, w tym – oczywiście – w Polsce. A skoro w Polsce, to i w sklepach AlkoSpot. Znajdą Pańswo u nas aż pięć etykiet rumów Brugal:

  W sklepach AlkoSpot znajdą Państwo aż pięć etykiet rumów Brugal:

  Brugal Blanco Supremo

  Klasyczny biały rum, który dojrzewa przez co najmniej rok, aby złagodzić niektóre z nadmiernie intensywnych właściwości aromatycznych rumu. Swoją przejrzystość zawdzięcza potrójnej filtracji węglem, która zapewnia również gładkość. W smaku wyczuwalne akcenty kokosowe, limonkowe oraz migdałowe.

  https://www.alkospot.cfolks.pl/produkt/rum-brugal-white-07/

  Brugal Blanco Extra Dry

  Rum wyraźny w smaku i zrównoważony. Bukiet cechuje bardzo czysty aromat, przyjemny i subtelny z nutami lekkiej wanilii, cytrusów i kokosa. Podniebienie ma delikatny, gładki, czysty i wyrafinowany smak.

  https://www.alkospot.cfolks.pl/produkt/rum-brugal-blanco-extra-dry-0-7l-40/

  Brugal Anejo Superior

  Rum o głębokim bursztynowym kolorze. Cechuje go świetnie skomponowany zapach z akcentami drewna, mlecznej czekolady, amaretto i nutami wanilii. Smak jest bardzo delikatny, z nutami karmelu i czekolady, dlatego idealnie pasuje dla osób rozpoczynających przygodę z tego rodzaju trunkami.

  https://www.alkospot.cfolks.pl/produkt/rum-brugal-anejo-superior-0-7l-38/

  Brugal XV

  Rum dojrzewa do 8 lat w dębowych beczkach po whisky oraz po sherry Pedro Ximenez. W zapachu mocno owocowy, poza tym prażone orzechy, cynamon, wanilia. W smaku dominują akcenty rodzynek, migdału oraz dębu.

  https://www.alkospot.cfolks.pl/produkt/rum-brugal-xv-38-07l/

  Brugal 1888

  Rum starzony przez 14 lat w beczkach po burbonie i sherry Pedro Ximenez, w procesie podwójnego dojrzewania. W smaku odnajdziemy dominującą ciemną czekoladę, paloną kawę, przyprawy korzenne i cynamon.

  https://www.alkospot.cfolks.pl/produkt/rum-brugal-1888-40-07l/

   

  Alko Spot