• Panel klienta
 • Koszyk
 • Baileys

  Baileys
  23 lutego 2022

  Kiedy mowa o likierze z Irlandii skojarzenie jest natychmiastowe – to musi być Baileys! Obecnie uchodzi za alkoholowe godło Irlandii, ale czy tak było od początku istnienia marki?

  Baileys – krótka historia powstania

  Kiedy ponad 40 lat temu narodził się dość karkołomny pomysł połączenia irlandzkiej whisky ze śmietanką, nie wróżono temu przedsięwzięciu sukcesu. Badania marketingowe przeprowadzone głównie na grupie kobiet wskazywać bowiem mogły na to, że społeczeństwo nie jest jeszcze gotowe na tego typu eksperymenty. Co więcej, prognozy wskazywały na totalną klapę sprzedażową. Jednak pomimo początkowych trudności, pomysłodawcy likieru nie dawali za wygraną.

  BaileysStworzenie likieru Baileys było sporym wyzwaniem pod względem technologicznym. Dzięki metodzie prób i błędów oraz ciężkiej pracy chemików, udało się połączyć śmietankę i whisky w mieszankę, która nie traciła walorów smakowych w trakcie przechowywania. Likier jest zdatny do spożycia nawet do 2 lat po otwarciu! I to bez dodawania żadnych konserwantów – whisky doskonale spełnia tę rolę. Nie jest to jednak trunek wysokoprocentowy, gdyż zawartość alkoholu w likierze wynosi 17%.

  Baileys – solo czy jako dodatek?

  Sposobów na podanie Baileysa jest wiele, a ogranicza nas tylko i wyłącznie własna wyobraźnia.

  Można oczywiście podać likier na czysto, z odrobiną lodu, ale również jako dodatek do kawy czy ciasta.

  Doskonale sprawdzi się także w roli składnika do shotów. Najpopularniejszy, a zarazem najczęściej sporządzany shot z wykorzystaniem likieru Baileys, to B52 – efektownie wyglądający shot powstaje z połączenia trzech likierów: kremowego Baileys, kawowego Kahlua oraz dowolnego likieru pomarańczowego.

  Smaczny shot można uzyskać także poprzez połączenie Baileysa z kokosowym likierem Malibu. Miłośnicy słodkich trunków zagustują w shotach powstałych z połączenia Baileysa oraz wódki orzechowej, mleka i Nutelli. Z kolei fani shotów czy drinków cechujących się nieco większą wytrawnością powinni spróbować Baileysa z dodatkiem whisky, najlepiej tej irlandzkiej.

  Oprócz podstawowej wersji Baileys The Original – czyli likieru na bazie trzykrotnie destylowanej whiskey podchodzącej z najstarszej irlandzkiej destylarni, Bushmills, z dodatkiem najwyższej jakości śmietanki, wanilii oraz kakao – możemy delektować się również smakiem edycji limitowanych, takich jak np.:

  • Baileys Birthday Cake
  • Baileys Salted Carmel
  • Baileys Red Velvet
  • Baileys Apple Pie

  Smakowite Baileys znajdą Państwo nie tylko w punktach stacjonarnych AlkoSpot, ale również w naszym sklepie internetowym:

  Zapraszamy do śledzenia naszych aktualności!

  Alko Spot