• Panel klienta
 • Koszyk
 • Amarula

  Amarula
  20 czerwca 2021

  AFRYKAŃSKA LEGENDA..

   

  Opowiadanie historii zawsze było centralnym elementem życia w Afryce. Drzewo Marula –  jako źródło kilku fascynujących legend, stało się świętą i zawiłą częścią starożytnej kultury afrykańskiej. Miejscowi od wieków czczą te drzewa i czule nazywają je różnymi nazwami.

  Dojrzewanie owoców Marula latem zbiega się z wielkimi uroczystościami w wielu częściach Afryki Południowej. Na przykład w Suazi coroczny Festiwal Marula obchodzony jest w królewskiej rezydencji.

  Drzewa marula, podobnie jak słonie są chronione prawem południowoafrykańskim. Stanowią kluczową część afrykańskiego dziedzictwa i nie mogą być hodowane w celach handlowych. Owoce są jednak sprzedawane w różnych produktach naturalnych, a jednym z nich jest oczywiście Amarula!

  Jak powstaje Amarula?

  Owoce Marula są zbierane ręcznie w momenci, gdy idealnie dojrzeją w słońcu. Najpierw owoce są odkamieniane, miąższ miażdżony, a później fermentowany. Po fermentacji „wino” Marula jest destylowane i starzone w beczkach z francuskiego dębu przez co najmniej dwa lata, podczas których w naturalny sposób nadawane są nuty przypraw drzewnych wanilii i tostów. Następnie dodaje się śmietankę mleczną, aby nadać bogatą, aksamitną konsystencję. Dopiero wtedy ten mały kawałek Afryki zostaje zabutelkowany. Amarulę najlepiej podawać z lodem przy pięknym z widoku.

   

  W naszym sklepie oprócz klasycznej wersji, możecie nabyć także edycję z malinami i czekoladą, wanilią z pikantnymi przyprawami, czy kawową!

  Bądźcie na bieżąco, bo oferta stale się powiększa! 😉

   

  Wszystkiego słodkiego!

   

  https://www.alkospotgdansk.pl/tag-produktu/amarula/