• Panel klienta
 • Koszyk
 • Na szlaku polskich alkoholi..

  Na szlaku polskich alkoholi..
  16 października 2020

  Kruk i Podole Wielkie – Trunki z charakterem

   

  Ostatnio mieliśmy przyjemność nawiązać współprace z dwiema nowymi markami na rynku: Kruk i Podole Wielkie.

  W Polsce coraz bardziej doceniane jest wytwarzanie alkoholu tradycyjnymi, często niemal rzemieślniczymi metodami z wykorzystaniem naturalnych i wyselekcjonowanych składników.

  Mamy przyjemność zaprezentować Wam dwa świetne polskie wyroby

   

  Kruk Wódka – STWORZONA PRZEZ PASJONATÓW WÓDEK I DOBREGO ŻYCIA.

  Wytworzona z ultra-czystego, polskiego spirytusu, z polskich ziemniaków i żyta. Spełnia wszelkie wymogi dla restrykcyjnej definicji polskiej wódki. Jej zapach jest delikatny, o łagodnych nutach. Smak ma mocny, nie drapiący, w przełyku łagodny. Moc to 41,6%. Prawdziwa wódka manufakturowa, wytwarzana w limitowanej, niewielkiej ilości. Ręcznie klejona etykieta z ręczną numeracją każdej butelki; numerem partii produkcyjnej i datą produkcji. Jakość gwarantowana przez właścicieli marki ich własnymi podpisami. Prosty, męski kształt butelki ze szkła najwyższej próby. A Kruk? Jest autentyczny jak historia i miejsce powstania tej wódki.

  W ofercie dwa warianty: Kruk z Polskiego Żyta i Kruk z Polskiego Ziemniaka

  Pierwsza na polskim rynku slow – vodka

  Dajemy naszej wódce czas na dojrzewanie, pozwalamy jej leżakować w

  kadziach, nabrać głębi, szlachetności i gładkości smaku

  Nalewamy, korkujemy i etykietujemy ręcznie

  Produkujemy tylko ilości limitowane, każda butelka ma swój ręcznie wypisany

  unikalny numer

  Podole Wielkie – 150 lat tradycji

  Od właścicieli

  – Wszystko zaczyna się na polu, gdzie z wielką starannością uprawiamy zboża i ziemniaki. Zebrane surowce fermentujemy, a następnie destylujemy powoli, bez pośpiechu, w pękatej, miedzianej kolumnie. Bacznie przyglądamy się całemu procesowi poświęcając mu należytą uwagę. Dzięki temu nasze finalne produkty mogą mieć prosty skład – to właściwie tylko destylat i woda. Wierzymy, że magia smaku tkwi w prostocie, a my każdorazowo staramy się wydobywać prawdziwą esencję z
  zebranych i wykorzystywanych surowców. Alkohole Podole Wielkie nie zawierają żadnych dodatków, nie są filtrowane, a gotowy destylat jest butelkowany i etykietowany ręcznie. Wszystkie nasze wyroby powstają w limitowanych edycjach. Każdy produkt to jeden rok zamknięty w butelce. Każdy jest inny, niepowtarzalny.

  Wykorzystywane w produkcji surowce pochodzą z naszych pól, a my jako jedni z nielicznych kontrolujemy w pełni ich drogę do finalnych produktów. Wierzymy, że dzięki temu mamy pełną wiedzę o tym, co trafia w ręce naszych klientów.

   

  W ofercie mamy: Okowita Żytnia, Jęczmienna, Pszeniczna, Ziemniaczana oraz wódkę Żytnią i Ziemniaczaną a także oleje i miód.

  Hasło gorzelni  ,,od pola do butelki’’ 😉

   

  Mieliśmy okazję wypróbować wyroby obu gorzelni i jesteśmy zaskoczeni starannością produkcji i wyszukanym smakiem. Ich degustacja to prawdziwa przyjemność a jako, że lubimy próbować nowości i chętnie dzielimy się z Wami naszymi odczuciami zapraszamy do AlkoSpotu. Zaprezentujemy Wam te świetne produkty! 😉